GE

Grozs

Grozā preču nav

Speciālā abonēšanas cena uz 2024. gadu!

lasīt tālāk Rakstiet mums: info@ge.lv


 

ZiņasLSM ziņas
$arr@index
LSM / Latvijā


LTV: Kultūras ministra amatam uzrunāta Agnese Lāce
Kultūras ministra amatam uzrunāta ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce ("Progresīvie"), liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Kanādas komandieris: Tā bija fenomenāla pieredze Latvijā
Aizvadītajā nedēļā no Latvijas uz savu dzimteni devās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris Džonatans Koks. Viņš savus amata pienākumus mūsu valstī pildīja sešus mēnešus, un tagad viņu rotācijas kārtībā nomaina cita militārpersona. Kādi iespaidi viņam palikuši par mūsu valsti un bruņotajiem spēkiem?

Kultūras ministre Agnese Logina atkāpjas no amata
Kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") pieņēmusi lēmumu atkāpties no ministres amata. Ministre beigs pildīt amata pienākumus 17. jūnijā, liecina Kultūras ministrijas (KM) paziņojums medijiem.

«Re:Check»: Covid-19 un potes pret to aizvien populāra dezinformācijas tēma Latvijā
Lai gan kopš Covid-19 ierobežojumiem un plašas vakcinācijas pagājuši vairāki gadi, Latvijā tas joprojām ir viens no populārākajiem dezinformācijas tematiem. Kādus stāstus ārvalstu un vietējie maldinātāji par kovidu izplata tagad?

Rēzeknes novadā notiek forums par pašvaldību sadarbība ar NVO
Pirmdien, 17. jūnijā, Rēzeknes novada domes ēkā notiek forums "Valsts un pašvaldību sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām", ko rīko Latgales kongresa lēmumu izpildes padome un Latgaliešu kultūras biedrība.

Igaunijas ideja par «dronu mūri» uz sešu valstu robežām ar Krieviju un Baltkrieviju – vēl zaļa
Līdz šī gada vidum ir jāpabeidz žoga izbūve uz robežas ar Baltkrieviju. Līdz gada beigām lielākoties – arī uz robežas ar Krieviju, izņemot purvus, kur termiņš ir pagarināts līdz nākamā gada oktobrim. Tomēr, kaut gan Valsts robežsardzes rīcībā ir īpašs pretdronu aprīkojums, no bezpilota aparātu pārlidojumiem mūsu austrumu robeža nav pilnībā pasargāta. Par risinājumu varētu kļūt tā saucamais dronu mūris uz sešu valstu robežas ar Krieviju un Baltkrieviju. Taču, kā ziņo raidījums "De facto", izskan bažas par idejas praktisko realizāciju.

Izčākst pārrunas par papildu balsu piesaistīšanu koalīcijai; AS neslēpj vēlmi atgriezties valdībā
Politikas kuluāros jau kādu laiku pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un arī pēc tām virmoja runas par izmaiņām valdošajā koalīcijā, turklāt versijas bija pretrunīgas: gan par "Apvienotā saraksta" (AS) sašķelšanu, piesaistot atsevišķus frakcijas deputātus, gan par AS gatavību atgriezties valdībā "Progresīvo" vietā. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto", šādas versijas necirkulēja bez pamata, taču vismaz šobrīd šie scenāriji vairs nav aktuāli. Arī no premjeres teiktā kļuvis skaidrs, ka sarunas par koalīcijas paplašināšanu vai balsu piesaistīšanu nav devušas nekādu taustāmu rezultātu.

«De facto» aprēķins: Kurus cilvēkus uz Eiropas Parlamentu aizsūtītu vēlētāji reģionos?
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti kārtējo reizi akcentēja reģionālās atšķirības Latvijā. Ar savu īpaši atšķirīgu situāciju atkal izceļas Latgale, taču arī citos Latvijas novados dažādība iezīmējas. Lai vēlētāju izvēles atspoguļotu uzskatāmāk, Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" aprēķinājis, kurus Latvijas pārstāvjus Latvija sūtītu uz EP, ja visa Latvija balsotu kā atsevišķi vēlēšanu apgabali.

Rēzeknē sāks būvēt jaunu Valsts robežsardzes koledžas kinoloģijas centru
Rēzeknē šovasar plānots sākt jauna Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra kompleksa būvniecību. Līdz 2026. gada rudenim taps jauns dienesta suņu pamatapmācībai specializēts Kinoloģijas centrs, kurā apmācīs kinologus un dienesta suņus ne tikai Valsts robežsardzes, bet arī Valsts ieņēmumu dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Militārās policijas un citu dienestu vajadzībām.

Sēlijas vēsturiskā zeme kartē iezīmēta, bet valstiska līmeņa pārstāvniecības trūkst
Lai veicinātu latviešu vēsturisko zemju iedzīvotāju identitāti un piederību, kā arī lai garantētu latviešu vēsturisko zemju kultūrtelpu saglabāšanu un attīstību, pirms trīs gadiem – 2021. gada jūnijā – Saeimā pieņēma vēsturisko zemju likumu, kur starp pārējām vēsturiskajām zemēm – Vidzemi, Latgali, Kurzemi un Zemgali – kartē iezīmēja arī Sēliju.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijā par «Rail Baltica» varētu iniciēt pārmaiņas likumā un projekta pārvaldībā
Jaunnedēļ darbu sāks opozīcijas iniciētā parlamentārās izmeklēšanas komisija saistībā ar "Rail Baltica" projekta nedienām, kas atbalsojušās Saeimā. Komisijā sola izvērtēt iepriekš pieļautās kļūdas projekta virzībā un organizētāku tā turpināšanu. Opozīcijas deputāti grib noskaidrot atbildīgos un labot projekta pārvaldības likumu.

«Omega» vienības treniņš uz savas ādas – LTV žurnālists iejūtas kaujinieku mācībās
Pretterorisma vienība "Omega" pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē ļāva Latvijas Televīzijas (LTV) filmēšanas grupai ieskatīties viņu mācību procesā. Pašlaik "Omega" meklē sev jaunus komandas biedrus atklātā konkursā.

Jauno ārstu aptauja: Vairākās slimnīcās mediķi būtisku informāciju savstarpēji nodod krievu valodā
Lai gan šonedēļ pieņemtais regulējums akcentē ārstniecības personāla tiesības saziņai ar pacientu neizmantot svešvalodas, to skaitā krievu valodu, Jauno ārstu asociācija norāda uz valodas jautājumu arī medicīnas personāla savstarpējā saziņā. Asociācijas aptauja liecina, ka vairākās slimnīcās mediķi būtisku informāciju savstarpēji nodod krievu valodā.

Iedzīvotājiem stāsta par rīcību krīzes situācijās un izrāda 72 stundu somu
"Bruņojies ar zināšanām" – šāds nosaukums dots informatīvajai dienai, kas sestdien, 15.jūnijā, noritēja daudzās Latvijas pilsētās.

Kapsētu sirotāji zog kapu aprīkojumu, pat tūjas
Kapsētās ir gana sarežģīta, bet diemžēl zagļiem izdevīga infrastruktūra. Tāpēc gadu no gada ļaudis, kuri regulāri rūpējas par savu tuvinieku kapavietām, sagaida nepatīkami pārsteigumi. LTV raidījuma "4. studija" skatītājai Lāsmai zagļi pie tēva kapavietas izrakuši tūjas. Skāde gan vairāk ir emocionāla, ne finansiāla.

Grīziņkalna laupītājam par uzbrukumiem seniorēm – septiņi gadi cietumā
Vīrietis, kurš Grīziņkalnā autobusa pieturā uzrunāja seniores, vēlāk viņas izsekoja, uzbruka un aplaupīja, saņēmis sodu – viņam piespriesta brīvības atņemšana līdz septiņiem gadiem un probācijas uzraudzība līdz trim gadiem.

Oleksijs Zaričanskis: Ukraiņu pensionāri Latvijā negrib dzīvot «ne savās mājās»
Pirms diviem gadiem Latvijas senioriem piepulcējās viņu ukraiņu vienaudži. Viņi ir it kā nepamanāmākā bēgļu daļa, kā parunā "в чужому домі будь привітливий, а не примітливий" (svešās mājās esi laipns, bet neizcelies" – ukraiņu val.).

FOTO: Pēc 45 gadu gaidīšanas pārbūvē ceļu pie Zemītes; satiksmes ierobežojumi – līdz gada beigām
Tukuma novadā turpinās būvdarbi uz reģionālajiem autoceļiem Tukums–Kuldīga (P121) (26,60.–27,45. km) un Kandava–Saldus (P109) (14,03.–28,64. km), to rezultātā pārbūvēs posmus no Zemītes līdz Saldus novada robežai, kā arī tiltu pār Vēdzeles upi. Būvdarbi, ko vietējie gaidījuši 45 gadus, ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām.

Čiekurkalnā pēc lietus jau gadiem applūst iela; pašvaldībā risinājumu sola 2026. gadā
Čiekurkalna 1. šķērslīnijas iedzīvotājiem bojātas notekūdeņu kanalizācijas sistēmas dēļ gadiem ilgi jāsamierinās ar applūdušu brauktuvi pēc lietus. Vietējie norāda – problēma pastāvot jau 20 gadu, turklāt lietus ūdens bojājot arī mājas pamatus. Tikmēr Rīgas domē norādīja, ka par problēmu zina, tomēr risinājumu iedzīvotāji varētu sagaidīt tikai 2026. gadā, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

FOTO un VIDEO: Praida gājiens «Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi» Rīgā
Praida nedēļas kulminācijā sestdien, 15. jūnijā, notika gājiens par vienlīdzību "Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi", ko rīkoja LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka". Pēc policijas aplēsēm, gājienā piedalījās aptuveni 7000 dalībnieku, un tas aizritējis bez starpgadījumiem.

«Mozaīka»: Iespēju reģistrēt partnerattiecības LGBTQ kopiena aktīvi izmantos jau 1. jūlijā
Pa Rīgas ielām sestdien, 15. jūnijā, virzīsies Baltijas praida gājiens. Tā vadmotīvs – "Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi" ("Until We Are All Equal"). Praida organizatori gan šoreiz mudina nevis tik daudz protestēt par problēmām, ar kādām mūsu sabiedrībā joprojām saskaras cilvēki ar citādu orientāciju, bet gan līksmi svinēt dažādību. Un tam ir arī nopietns iemesls – jau pagājušā gada nogalē Saeima lēma, ka no 1. jūlija divām pilngadīgām personām būs iespēja juridiski nostiprināt savas attiecības, vēršoties pie notāra un noslēdzot partnerību. Tas Latvijā ļaus partnerību reģistrēt viendzimuma pāriem.

Pieņēmums par sliktu TV un radio signālu austrumu pierobežā – aplams
Pieņēmums, ka Latvijas austrumu pierobežā netiek labi uztverts bez maksas pieejamais televīzijas saturs un sabiedrisko radio staciju signāls, ir aplams, norāda Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC), kas atbildīgs par apraides nodrošināšanu.

Nosacītu sodu aizstāj ar probācijas uzraudzību – ko tas mainīs?
Jēdziens "nosacīta brīvības atņemšana" no nākamā gada tiesu spriedumos vairs neparādīsies. Šonedēļ Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumos, kas paredz atteikties no nosacītas brīvības atņemšanas, tās vietā piemērojot probācijas uzraudzību. Ko tas mainīs?

Ziedoši cilvēki, kuri traucēja jaunajai varai. Balvu novadā atminas 1941. gada jūnijā uz Sibīriju izsūtītos
Gudri, gaiši, strādīgi un Latviju mīloši, kuriem varēja būt spožs liktenis dzimtenē. Tādi bija Balvu novada Žīguru un Borisovas ciema iedzīvotāji, kurus 1941. gadā izsūtīja uz Sibīriju.

Vai «Ghetto Games» Grīziņkalnā pienācis gals?
Uz laiku apturēta "Ghetto Games" darbība Grīziņkalnā. Marta beigās Rīgas dome lēma nodot parka daļu "Ghetto Games" bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem. Pret to iebilda Grīziņkalna apkaimes biedrība, skaidrojot, ka apkārtējiem iedzīvotājiem šie pasākumi ir par skaļu. Biedrība vērsās tiesā, lai  apstrīdētu domes lēmumu, un tiesa pieņēma pagaidu lēmumu "Ghetto Games" uz laiku liegt izmantot teritoriju.

FOTO. Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus
1941. gada 14. jūnijs ir viena no traģiskākajām un drūmākajām dienām Latvijas vēsturē. Tā ir diena, kad pirms 83 gadiem Padomju Savienības okupācijas režīms veica nežēlīgu noziegumu pret latviešu tautu – pirmo civiliedzīvotāju masu deportāciju. Godinot upurus, piemiņas vietās šodien sagūla ziedi.

Situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas robežas arī šovasar prognozē saasinātu
Hibrīdkarš joprojām katru dienu norisinās uz Latvijas – Baltkrievijas robežas. Valsts robežsardze ik dienu novērš vairākus mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu. Šogad jau ir atturēti 2360 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti desmit cilvēki.

Siliņa nomaina Kariņu «Jaunās Vienotības» vadītāja amatā
Par partiju apvienības "Jaunā Vienotība" jauno valdes priekšsēdētāju piektdien, 14. jūnijā, apvienību veidojošo partiju kopsapulcē ievēlēta "Vienotības" valdes locekle, pašreizējā premjerministre Evika Siliņa, informēja partiju apvienībā. Līdz šim politiskās organizācijas priekšsēdētājs bija Krišjānis Kariņš.

Ģenerālprokuratūra vērtēs «Rail Baltica» ieviešanā atbildīgo amatpersonu darbības
Ģenerālprokuratūrā jau 3. jūnijā sākta pārbaude par to, ka par projekta "Rail Baltica" ieviešanu atbildīgās amatpersonas nesaskaņoti uzņēmušās saistības pret valsts budžetu, noslēdzot līgumus par būvdarbiem Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Centrālās pasažieru stacijas kompleksa apbūvei un "Rail Baltica" stacijas un saistītās infrastruktūras Rīgas lidostā īstenošanai, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

KNAB lūdz apsūdzēt būvuzņēmēju par kūdīšanu uz kukuļdošanu saistībā ar RAKUS būvdarbiem
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis prokuratūrai kriminālprocesu, kurā ieguva pierādījumus tam, ka būvuzņēmējs uzkūdīja savu kolēģi dot kukuli ārstniecības iestādes jaunā objekta būvuzraudzības veicējam. Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai uzņēmums Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) jaunā infekciju bloka izbūves procesa aizsegā varētu nepamatoti palielināt savu peļņu par 150 000 eiro, informēja KNAB.

Ar kazu uz leju, ar lauvu uz augšu jeb šļūkāšana pa Eiroparlamenta vēlēšanu sarakstiem
Katras vēlēšanas Latvijā kandidātiem ir sava veida spēle "Cirks" – vai vēlētāji tevi ar plusiem uzbīdīs augšā, vai ar svītrojumiem nobrauksi lejā kā "Cirkā" ar kazu, ja nepaveicies, uzmetot kauliņus. 

Kuluāros runā par koalīcijas paplašināšanu; deputāts Kulbergs noliedz iespēju sašķelt «Apvienoto sarakstu»
Pašreizējai trīs politisko spēku – "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības un "Progresīvo" – veidotajai koalīcijai Saeimā ir knaps pārsvars ar 53 no 100 balsīm. Pērn, veidojot Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadīto valdību, panākumiem nevainagojās centieni izveidot plašāku koalīciju, "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība nonāca opozīcijā. Pēdējās nedēļās ap Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktualizēts temats, kā koalīciju varētu paplašināt un nostabilizēt.

Pacientiem pašiem būs jānodrošina tulkošana valsts valodas nezināšanas gadījumā
Saeima ceturtdien, 13. jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pacientu tiesību likumā, kuros noteikts, ka pacientiem pašiem būs jānodrošina tulkošana valsts valodas nezināšanas gadījumā.

Eiroparlamenta priekšvēlēšanu aģitācijai tērēti 2 miljoni eiro; visvairāk – «Apvienotais saraksts»
Politiskās partijas un to apvienības pirms aizvadītajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām limitētajām aģitācijas izdevumu pozīcijām, tostarp aģitācijas materiālu izvietošanai, izlietojušas kopsummā 2 080 975,97 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija. Visvairāk aģitācijai tērējusi vienu Eiropas Parlamenta mandātu ieguvusī partiju apvienība "Apvienotais saraksts".

Neatliekamās palīdzības mediķi bažīgi: pieaug izsaukumu skaits pie bērniem un jauniešiem
Līdz ar vasaras brīvlaika sākumu būtiski pieaudzis ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits pie bērniem un jauniešiem, informēja NMPD.

Sabiedrisko mediju ombuda amata konkursa otrajai kārtai izvirzīti trīs kandidāti
Šī gada 13. jūnijā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda amata konkursa komisija, pirmajā kārtā izskatot un vērtējot sešu kandidātu pieteikumus, nolēma uz konkursa otro kārtu izvirzīt trīs kandidātus, kuru pieteikumi saņēma augstāko novērtējumu, informēja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

Par kiberdrošību jādomā miera laikā: Vai Latvijas dati būtu drošībā krīzes stundā?
Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā kiberdrošība ir ļoti svarīga, lai aizsargātu personu datus, finanšu informāciju un dažādu organizāciju konfidenciālos datus. Tā palīdz novērst identitātes zādzības, krāpšanas mēģinājumus, nodrošina valsts drošību un aizsargā e-komercijas platformas, uzturot uzticību digitālajai videi. Arī Ukrainas pieredze, sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam, rāda, ka par kiberdrošību ir jādomā ne tikai laikus, bet tā ir arī tikpat nozīmīga kara vai militāra apdraudējuma gadījumā kā fiziska aizsardzība. Vai Latvijā "X stundā" dati būs drošībā un valsts un citas iestādes būs kiberdrošas, skaidroja Latvijas Radio ierakstu sērijā par civilo aizsardzību Latvijā.

Operācija «Pārslogošana»: Kā dezinformatori traucē žurnālistu – faktu pārbaudītāju darbu?
Viens no Latvijā izplatītiem veidiem, kā traucēt žurnālistu darbu, ir pret tiem izvērst ļaunprātīgu tiesvedību, liekot pavadīt laiku tiesas sēdēs un papīru gūzmā, nevis veicot savu tiešo darbu. Kā atklājies, līdzīgs mērķis traucēt žurnālistu darbu ir arī dezinformācijas izplatītājiem. Kā šī taktika darbojas praksē? 

Publiskās peldvietas Latgalē – labiekārtotas, bet ne drošas
Pirms mēneša, 15. maijā, Latvijā sākās oficiālā peldsezona. Šajā laikā no ūdenstilpēm izcelti jau 13 bojāgājušie. Neraugoties uz glābšanas dienestu brīdinājumiem un informatīvajām kampaņām, katru gadu peldsezonas laikā noslīkst ap 50 cilvēku. Lielākoties tas saistīts ar alkohola lietošanu, savu spēku pārvērtēšanu un drošības prasību neievērošanu. Glābēji strādā vien 12 Zilā karoga pludmalēs un atsevišķās oficiālajās peldvietās, citur par savu drošību jādomā pašiem. 

«Jauno Vienotību» turpmāk varētu vadīt Siliņa
Partiju apvienību "Jaunā Vienotība" turpmāk varētu vadīt premjere Evika Siliņa, šajā amatā nomainot Krišjāni Kariņu.

Premjere pieļauj lidostas «Rail Baltica» stacijas būvniecības iesaldēšanu
Premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") pieļauj, ka varētu "iesaldēt" "Rail Baltica" stacijas būvniecību pie Rīgas lidostas, lai tādējādi varētu pabeigt Rīgas centrālo staciju.

Rīgas centrā pārstāda 12 metru garu akāciju
Tas ir tikpat sarežģīti kā smalkā medicīniskā manipulācijā! Bet, ja būs izdevies, Rīgā elpot kļūs vieglāk. Tā par šīs nakts izaicinājumu – 12 metru gara koka pārvešanu un iestādīšanu pilsētas centrā – saka pārstādītāji. Ar specializētu transportu, celtni un arboristu roku darbu no Pierīgas izrakta, pārvesta un atkal iestādīta ap 80 gadu veca baltā akācija.

Nosacītu notiesāšanu aizstāj ar probācijas uzraudzību
Lai atteiktos no brīvības atņemšanas soda nosacītas noteikšanas, tā vietā ļaujot piemērot pamatsodu – probācijas uzraudzību, Saeima ceturtdien, 13. jūnijā, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā. 

Varakļānu novadā pēc apvienošanas krasas izmaiņas neprognozē
Varakļānu novadu 2025. gadā tomēr apvienos ar Madonas novadu, lēmusi Saeima. Latgalieši to dēvē par Latgales robežu pārzīmēšanu, un šīs nostājas atbalstītāji ir arī pašvaldību ministres partijas frakcijā. Pašos Varakļānos šī diena nemierus nav nesusi. Pārmaiņas praktiski iestāsies vien pēc gada, cīņu par varakļāniešu politisko pārstāvniecību Madonas novada vietējie uzsākt nesteidzas.

Varakļānus apvieno ar Madonas novadu; valstspilsētas paliks atsevišķi
Varakļānu novadu pievienos Madonas novadam, bet valstspilsētas ar blakus novadiem tomēr neapvienos, paredz Saeimā ceturtdien, 13. jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā. 

Rīgas pilī apbalvo skolēnu konkursa «Vēsture ap mums» laureātus
Rīgas pilī apbalvoti skolēnu konkursa "Vēsture ap mums" laureāti. Tā temats šogad – "Iela un tās nosaukums". Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas par Latvijas vēsturi un stiprināt viņu pētniecības prasmes.

Trūkst vietu pašvaldību līdzfinansētajās bērnu nometnēs
Teorētiski vasaras nometņu piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, taču realitātē pašvaldību līdzfinansētās nometnes tiek aizpildītas ātri un vietu nav. Citas ir ļoti dārgas un atļauties var retais. Vietvarās saka, ka trūkst naudas, un cer, ka valsts palīdzēs. Tikmēr kārtības sargi norāda – bez nodarbēm atstāti bērni biežāk var nonākt viņu uzmanības lokā.

Aptauja: Pedagogi vecāku iesaisti pārejā uz latviešu valodu skolās vērtē kā viduvēju
78% aptaujāto skolēnu, kurus šogad skāra pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā, atzīst, ka skola ir vienīgā vieta, kurā viņi ikdienā sarunājas valsts valodā. Aptaujājot skolas visā Latvijā, atbildīgā ministrija secinājusi, ka vājākais posms mēdz būt tieši bērnu vecāki. Proti, pedagogi gan skolās, gan bērnudārzos vecāku iesaisti šajā procesā novērtējuši kā viduvēju. Pirmajā gadā paveikto pārejā uz izglītību latviešu valodā šodien kopā izvērtēja izglītības iestāžu direktori un pašvaldību darbinieki no visas Latvijas. Šogad mācības tikai latviešu valodā sāka visi bērndārznieki, pirmklasnieki, kā arī 4. un 7. klašu skolēni.

Izveido parlamentārās izmeklēšanas komisiju par «Rail Baltica» virzībā pieļautajām kļūdām
Saeima ceturtdien pēc opozīcijā esošo "Apvienotā saraksta" (AS), Nacionālās apvienības (NA), "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un pie frakcijām nepiederošo kopā 34 deputātu priekšlikuma nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanu komisiju par "Rail Baltica" projekta virzībā pieļautajām kļūdām.

Pirmā instance lemj, ka Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams
Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020. gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


ReklāmaBruninieku ielā 43, 2.stāvs, LV-1011. Mob.: +371 28740526 E-mail: info@ge.lv